امام‌جمعه موقت یزد:

حل مشکلات کشور جز با اعتماد به توان داخل امکان‌پذیر نیست

خطیب این هفته نماز جمعه یزد با انتقاد از مسئولینی که در چند سال اخیر خلاف دستورات قرآن و توصیه‌های رهبر انقلاب عمل کردند و به وعده‌های پوچ آمریکا دل بستند بیان داشت: امیدواریم تحریم‌های جدید و نقض مکرر برجام، آن‌ها را از خواب غفلت بیدار کند.

به گزارش یزدرسا  حجت الاسلام‌والمسلمین سید جواد آیت‌اللهی در بخشی از خطبه‌های آیین عبادی –سیاسی نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به وضع تحریم‌های جدید توسط آمریکا و نقض مجدد برجام توسط آن‌ها اظهار داشت: این اقدام دولت پلید آمریکا نشانی از خوی خصمانه و دشمنی دائمی آن‌هاست.

امام‌جمعه موقت یزد بابیان آیه ۵۵ سوره انفال درباره کفار و دشمنان مسلمین بیان داشت: طبق این آیه بدترین مخلوقات خداوند کسانی هستند که کافر شده‌اند و قرار نیست ایمان بیاورند و پیمان‌ها و  عهدهای خود را مکرر نقض می‌کنند و به این کار شهرت دارند.

وی دولت آمریکا را مصداق بارز کفّار مورد خطاب این آیه از قرآن دانست و افزود: آمریکا علاوه بر اینکه به تعهدات خود در برجام عمل نکرد با وضع مکرر تحریم‌های جدید پیمان خود را نقض کرد و بر همه ثابت شد دشمنی‌ها و حیله‌های استکبار جهانی علیه ایران اسلامی پایان ندارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آیت‌اللهی با اشاره به اینکه هرچند تحریم‌ها تلخ است و توانسته مشکلاتی را برای ما درست کند، بیان کرد: اما طبق آیه ۱۹ سوره نسا‌ء بسیاری از اتفاقات ناگوار هستند که خداوند خیر و صلاح مسلمین را در آن‌ها قرار داده است و مسلمانان از این نکته غافل‌اند.

وی ادامه داد: از برکات برجام و این اقدام آمریکایی‌ها این بود که برای همه به‌خصوص برخی دولتمردان و مسئولین ما ثابت شد استکبار جهانی و در رأس آن‌ها آمریکا هرگز دست از دشمنی خود بر نخواهند داشت و از  هر حیله و ترفندی برای جلوگیری از پیشرفت ما و ضربه به ایران اسلامی استفاده خواهند کرد و حل مشکلات جز با تکیه و اعتماد به توان داخل امکان‌پذیر نیست.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد با انتقاد از مسئولینی که در چند سال اخیر خلاف دستورات قرآن و  توصیه‌های رهبر انقلاب عمل کردند و به وعده‌های پوچ آمریکا دل بستند و به استکبار خوش‌بین بودند، بیان داشتند: امیدواریم این اقدام خصمانه آمریکایی‌ها، آن‌ها را از خواب غفلت بیدار کند.

امام‌جمعه موقت یزد بابیان اینکه برخی مسئولین در این سال‌ها برخلاف دستور صریح قرآن  با دشمنان نرم‌خو بودند و به آن‌ها لبخند می‌زدند و از طرفی با دوستان با اخم و درشتی برخورد می‌کردند، موضع‌گیری علیه سپاه پاسداران،انتقاد نابجا قدرت موشکی کشور و برخورد ناپسند با منتقدین دلسوز را مصداق بارز چنین رفتاری دانست و بیان داشت: امیدواریم مسئولین از این بدعهدی‌ها عبرت گرفته و دوست و دشمن خود را بشناسند.

وی خطاب به مسئولین نظام و رئیس‌جمهور اظهار داشت: انتظار و درخواست مردم از دولت و مسئولین این است که در برابر این بدعهدی‌ها و دشمنی‌ها ساکت نباشند و پاسخی قاطع و دندان‌شکن به دولت جنایتکار آمریکا بدهند.

خطیب نماز جمعه یزد با تأکید بر اینکه طبق وعده الهی نصرت و پیروزی با مسلمین و کسانی است که به خداوند ایمان‌دارند اضافه کرد: مسئولین نباید از  این اقدامات پلیدانه آمریکایی‌ها بترسند چراکه اگر به خداوند و نصرت او ایمان داشته باشند درنهایت پیروزی از آن‌ها خواهد بود و خداوند از آن‌ها پشتیبانی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آیت‌اللهی در پایان خطاب به نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: درخواست و انتظار مردم از آن‌ها این است که همچون گذشته تا می‌توانند توان دفاعی و نظامی کشور را افزایش دهند چراکه دستور خداوند در قرآن کریم هم این است که تا می‌توانید در برابر دشمنان سلاح و نیرو آماده کنید.

https://yazd.koolebar.ir/node/6038

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.