بافق؛ شهر برتر گردشگری استان یزد

شهردار بافق گفت: در سال‌های 94 و 95، بیشترین رشد گردشگری استان در شهرستان بافق اتفاق افتاده است؛ به‌ این‌ترتیب می‌توان گفت که شهر بافق سرآمد استان برای رونق گردشگری است.

بافق؛ سرآمد گردشگری استان

شهردار بافق از رشد فزاینده گردشگری در این شهر خبر می‌دهد و می‌گوید: در سال‌های 94 و 95، بیشترین رشد گردشگری استان در شهرستان بافق اتفاق افتاده است؛ به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که شهر بافق سرآمد استان برای رونق گردشگری است.

وی از اقدامات مورد‌نظر برای حفظ این جایگاه را ایجاد مجموعه باغ موزه ایرانی معرفی‌ می‌کند و‌ می‌افزاید: این مجموعه کامل شامل باغ، فرهنگسرا، مراکز اقامتی، پذیرایی و حمام‌های سنتی است که نمونه آن در کشور کمتر ایجاد شده است.

نوروززاده همچنین به بهره‌گیری از ظرفیت‌های طبیعی شهر بافق از جمله نخلستان‌ها و کویر برای رونق گردشگری خبر می‌دهد و می‌گوید: نقاط بکر این شهرستان دارای ظرفیت‌های مستعد گردشگری است و باید بیش از این مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

تفاهم نامه برای احیا و مرمت بناهای تاریخی

شهردار بافق با بیان اینکه بناهای تاریخی و ارزشمند قدیمی در شهر بافق ظرفیت مناسبی برای رونق گردشگری است، می‌گوید: برای مرمت و احیای این بناها و بازآفرینی بافت‌های تاریخی تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و اداره میراث فرهنگی استان منعقد شده است.

«نوروززاده» ادامه می‌دهد: در قالب این تفاهم‌نامه، مرمت معابر و بدنه‌ها براساس ضوابط مربوط به بافت‌های تاریخی در دستور کار قرار می‌گیرد و قطعا تلاش می‌شود این ظرفیت‌ها برای بهره‌برداری هر چه بیشتر گردشگران مهیا شود.

بسیج نیوز

https://yazd.koolebar.ir/node/6034

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.