سومریه نیوز از روش جدید سعودیها جهت تخریب مراسم اربعین پرده برادشت

روزنامه سعودی «الشرق الأوسط» که با هدف زیر سؤال بردن کنگره عظیم اربعین و مخدوش کردن افکار عمومی نسبت به شرکت کنندگان در این کنگره، ادعای بزرگی را به نقل از سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده بود، به دروغ بودن این ادعا اذعان کرد.

شبکه سومریه نیوز:  روزنامه سعودی «الشرق الأوسط» که با هدف زیر سؤال بردن کنگره عظیم اربعین و مخدوش کردن افکار عمومی نسبت به شرکت کنندگان در این کنگره، ادعای بزرگی را به نقل از سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده بود، به دروغ بودن این ادعا اذعان کرد.

بر اساس این گزارش، این روزنامه پیشتر با انتشار گزارشی مدعی شده بود: سازمان بهداشت جهانی در خصوص بارداری ناخواسته زنان عراقی در کربلاء در طول دوره برگزاری مراسم اربعین، هشدار داده است.

انتشار این گزارش که نشان از عمق خشم و غضب سعودیها و حامیان رسانه‌ای آنها از برگزاری باشکوه کنگره عظیم اربعین را داشت، خیلی زود با واکنش تند سازمان بهداشت جهانی مواجه شد.

سازمان بهداشت جهانی در واکنش به این گزارش، اعلام کرد: نسبت دادن این گزارش به سازمان بهداشت جهانی بسیار تعجب برانگیز و حیرت‌آور است، چراکه اساسا گزارشی با چنین محتوایی از سوی سازمان منتشر نشده است.

این سازمان جهانی همچنین دست اندرکاران روزنامه سعودی الشرق الاوسط را به پیگیری قضایی این مسأله تهدید کرد.

پس از انتشار بیانیه سازمان بهداشت جهانی، روابط عمومی روزنامه «الشرق الأوسط» ضمن اذعان به دروغ بزرگ خود در این زمینه، اعلام کرد: الشرق الأوسط به منظور پایبندی به اخلاق حرفه‌ای در کار رسانه‌ای، محتوای گزارش منتشر شده خود در خصوص هشدار سازمان بهداشت جهانی را تکذیب می کند.

روابط عمومی این روزنامه ادامه داد: نویسنده گزارش فوق به دلیل نقش آفرینی در انتشار آن از کار برکنار شد. 

 

در همین ارتباط، دفتر «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید گزارش منتشر شده در روزنامه الشرق الاوسط، اعلام کرد: حق پیگیری قضایی گزارش منتشر شده در این روزنامه برای دولت بغداد محفوظ است.

دفتر العبادی همچنین تصریح کرد: انتشار چنین گزارشی، توهین آشکار به ملت غیور عراق است؛ ملتی که برای دفاع از خاک و ناموس خود در حال نبرد با تروریسم است و بهترین فرزندان خود را در این مسیر قربانی کرده است.

دفتر نخست وزیر عراق همچنین خواستار عذرخواهی رسمی مسئولان ارشد روزنامه الشرق الاوسط از ملت عراق شد.

از سوی دیگر، عراقی‌های ساکن کشور انگلیس در اعتراض به انتشار گزارش اخیر روزنامه الشرق الاوسط، خواستار تحصن در مقابل مقر این روزنامه در شهر لندن شدند.

منبع: مهر نیوز

https://yazd.koolebar.ir/node/5745

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.