وال استریت ژورنال:

یک روزنامه آمریکایی به نقل از شرکت هواپیمایی بوئینگ اعلام کرد که توافق 16.6 میلیارد دلاری این شرکت با ایران 100 هزار فرصت شغلی در آمریکا ایجاد می‌ کند.

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در واکنش به این خبر در گزارشی نوشت: توافق بوئینگ با ایران در حالی صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد دولت جدید «دونالد ترامپ» رویکرد خصمانه‌تری را در قبال ایران پیش گیرد.

بر اساس این گزارش، شرکت بوئینگ توافقنامه 16.6 میلیارد دلاری برای فروش هواپیما به ایران را روز یکشنبه نهایی کرد، گامی که اولین توافق عمده بین یک شرکت آمریکایی با ایران بعد از انتخاب ترامپ، به عنوان منتقد روابط بهتر با ایران است.

ترامپ در سخنان قبلی خود بارها به توافق اتمی ایران با قدرت‌های جهانی تاخته بود.

او حتی ژنرال «مایک فلین» و «مایک پومپئو»  را به عنوان مشاوران امنیت ملی و رییس سیا برگزیده که  همگی نگرانی خود از توافق با ایران را اعلام داشته‌اند. قانونگذاران آمریکا نیز در پی مسدود کردن داد وستد این شرکت آمریکایی با ایران هستند.

شرکت بوئینگ نیز در توافق با ایران که از لحاظ سیاسی حساسیت برانگیز است،امروز یکشنبه اعلام کرد که در این پروسه به طور کامل با دولت آمریکا در تماس بوده و این قرارداد موجب حمایت از موضوع اشتغال در آمریکا می‌شود.

این شرکت اعلام کرده است، با توافق با ایران 100 هزار فرصت شغلی برای این شرکت ایجاد می‌شود.

وال استریت ژورنال در مقابل نوشت: این قرارداد شرکت بوئینگ را دوباره موضع انتقاد یا حمله رییس جمهور منتخب آمریکا قرار می‌دهد. البته در‌حالی که انتخاب ترامپ موجب تزلزل بین شرکت ها برای داد و ستد با ایران شده است، اما هفته گذشته شرکت نفتی «رویال شل» از توافق با شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

در انتهای این مطلب آمده است: برخی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به خاطر اتهام‌های آمریکا بر علیه فعالیتشان تحت تحریم هستند.

منبع: یزد رسا

https://yazd.koolebar.ir/node/5746

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.