شورا و شهرداری یزد آماده همکاری با فعالان حوزه گردشگری است

رئیس کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌الملل شهرداری یزد گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد آماده همکاری با فعالان حوزه گردشگری است.

 سیدحسین آزادی امروز در جلسه کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری و روابط بین الملل شورای شهر یزد که به بحث و بررسی پیرامون حضور گردشگران خارجی و زیباسازی شهری اختصاص یافت، اظهار داشت: شهر جهانی یزد ظرفیت‌های بسیاری در زمینه گردشگری دارد و باید در این راستا به توسعه دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: شهرداری و شورای شهر یزد آماده هرگونه همکاری با فعالان حوزه گردشگری است و جلسات مشترک را به همین منظور آغاز کرده ایم.

 

نماینده هتلداران یزد نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات اداری در حوزه گردشگری اظهار داشت: با وجود افزایش توریست در شهر یزد در بحث توسعه و افزایش امکانات برای گردشگران، چندان موفق عمل نکرده ایم و علت آن نیز پیچ و خم‌های اداری و عدم حمایت از سرمایه گذار است.

طباطبایی بیان کرد: شهرداری یکی از بخش هایی است که می تواند در این زمینه ورود پیدا کند و زمینه حضور سرمایه گذار در بخش گردشگری را فراهم کند.

وی عنوان کرد: در جلساتی که سالهای گذشته در این زمینه برگزار شد، مقرر شد که خانه های غیرمجازی که در سطح شهر برای گردشگران منزل فراهم می کنند، شناسایی و جمع آوری شوند که متاسفانه انجام نشد.

طباطبایی یادآور شد: خانه های استیجاری برای گردشگران در سطح شهر مناسب نیست و باید در این زمینه برنامه ریزی شود و دستگاه های متولی به میدان بیایند همچنین تکدی گری در بافت به یک سوژه برای گردشگران تبدیل شده که شهرداری می تواند ورود و این موضوع را کنترل کند.

خبرگزاری مهر

https://yazd.koolebar.ir/node/6082

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.