این مطلب ۱۲۲ بار خوانده شده

آیت الله ابوترابی در تفت

آیت الله ابوترابی در مورد شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایمان و ایستادگی در آیت الله هاشمی باعث شد تا کشور در ۸ سال دفاع و شرایط بعد سخت بعد از آن به خوبی عبور کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش یزدرسا؛ نائب رییس دوره قبلی مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم یابود آیت الله هاشمی در تفت، در گفتگو با خبرنگار صبح تفت،گفت: آیت هاشمی رفسنجانی مجاهدی خستگی ناپذیر بود که در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی در کنار در کنار امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و برای پیشرفت، عمران و آبادانی کشور تلاش کرد.

آیت الله ابوترابی، افزود: وی از سال ۱۳۳۶ از دوستان و همسنگران رهبر عزیزمان و شهید آیت الله دکتر بهشتی بود و بعد از رحلت حضرت امام در مجلس خبرگان نقش مهمی را برای تعیین رهبری ایفا کرد.

عضو هیئت عالی حل اختلاف سران قوا، شخصیت ایمانی آیت الله هاشمی را یادآور شد و تصریح کرد: ایمان و ایستادگی در آیت الله هاشمی باعث شد تا کشور در ۸ سال دفاع و شرایط بعد سخت بعد از آن به خوبی عبور کند.

وی بااشاره به لقب سردار سازندگی به رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطرنشان کرد: تفکر اقتصادی آیت الله هاشمی رفسنجانی این بود که اگر می خواهیم در مقابل آمریکا و استکبار جهانی مقاومت کنیم، باید تولید کنیم و خلق ثروت نماییم و تلاش کنیم آن ثروت را عادلانه در خدمت افراد جامعه قرار دهیم  و همین روحیه و پیگیری او باعث شد تا در دوران ریاست جمهوری به عنوان سردار سازندگی معروف شود.

این واعظ در پایان حضور همه سلایق و عقیده ها در تشییع جنازه آیت الله هاشمی را نماد همبستگی ملی دانست و اذعان داشت: تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی جلوه ای بی نظیر از وحدت ملی بود و این وحدت به عنوان یک سرمایه برای انقلاب اسلامی است که باید حفظ شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.