این مطلب ۴۴۳ بار خوانده شده

خاطره ای خواندنی از شهیده فاطمه پروین روحی؛

در خاطره ای از همسر شهیده فاطمه پروین روحی آمده است: آرزوی داشتن بچه یک آرزوی معمولی و طبیعیه، من آرزو های بزرگ و والایی دارم مثل شهادت، فکر می کنم اگر شهید بشم پایدارترم تا اینکه فرزندی داشته باشم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار حماسه و دفاع پایگاه اطلاع رسانی سپاه الغدیر، به مناسبت یادواره شهدای زن در ابرکوه خاطره ای از همسر شهیده فاطمه پروین روحی نقل شده است.

یک روز پروین و رضا به شعب ابیطالب رفتند تا از محلی که زمانی پیامبر(ص) در آن محصور بودند بازدیدی به عمل آورند و لعنت و نفرین قلبی‌شان را نثاردشمنان خدا و پیامبر کنند. پروین با رضا در گوشه ای نشسته بود و از لطفی که خداوند نسبت به او و همسرش کرده بود سپاسگزاری می کرد.

رضا از او پرسید:« حالا که این توفیق نصیب ما شد و اومدیم خانه خدا می خوام بدونم چه چیزی از خدا طلب می کنی؟» پروین پس از اینکه نگاهی عمیق به اطراف انداخت رویش را به طرف کعبه کرد و پس از مکث کوتاه گفت:«دلم میخواد یه بار دیگه از ما حصل زحمت خودم بیام مکه» و لبخندی بر لبانش نقش بست.

رضا که با اشتیاق منتظر شنیدن ادامه حرفش بود مشتاقانه پرسید:«خوب بعد چی؟»پروین پاسخ داد:« همین جا بمیرم در واقع شهید بشم من خیلی آرزو دارم با شهادت از این دنیا برم، دوباره آهی کشید و گفت:«ریشه اینها فقط یک آرزوست آرزویی که شاید هرگزعملی نشه اما من امیدوارم.»

رضا لحظه ای مات و مبهوت شد و فقط به حرکات دهان پروین خیره شده بود و چیزی از حرفهای پروین نمی فهمید یک دفعه به خودش آمد و گفت:« واقعا تنها آرزوی تو همینه؟!

منوبگو خیال می کردم تواز خداوند بچه می خوای.»

پروین جواب داد:«بچه؟!....این چیزیه که خداوند خودش نخواسته به من بده و صلاح خودش بوده، مگه می شه چیزی رو به زور ازش گرفت؟ در ثانی آرزوی داشتن بچه یک آرزوی معمولی و طبیعیه، من آرزو های بزرگ و والایی دارم مثل شهادت، فکر می کنم اگر شهید بشم پایدارترم تا اینکه فرزندی داشته باشم.

من هنگامی که در ایران بودم بارها آرزو می کردم ای کاش قبر یکی از شهدا گشوده می شد و من در آن جای می گرفتم.»                              

گفتنی است بانوی شهیده فاطمه پروین روحی در حادثه مکه در تاریخ ۱۳۶۶/۵/۲۹ به شهادت رسیده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.