این مطلب ۲۹ بار خوانده شده

مدیریت حوزه‌ علمیه استان یزد:

مدیریت حوزه‌ علمیه استان یزد نوشت: هنوز افکارعمومی جهان سکوت مرگبار سران مدعی حقوق بشر اروپایی و آمریکایی را در فاجعه قتل عام مسلمانان در منا را فراموش نکرده، که دوباره دلارهای نفتی آل سعود مهر سکوتی بر دهان جامعه جهانی زد و پرده از چهره این مدعیان دروغین برداشت.
نسخه مناسب چاپ


به گزارش کوله بار  به نقل از حوزه علمیه یزد، مدیریت حوزه علمیه یزد، با صدور بیانیه ای، اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، عالم مجاهد عربستانی توسط رژیم آل سعود را محکوم کرد.

در متن بیانیه  مدیریت حوزه علمیه یزد علیه اعدام شیخ نمر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ»

امام خمینی (ره):
بکشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود. ما ازمرگ نمی ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید. دلیل عجز شماست که در سیاهی شب، متفکران ما را می کشید. برای اینکه منطق ندارید. اگر منطق داشتید که صحبت می کردید؛ مباحثه می کردید. لکن منطق ندارید، منطق شما ترور است! منطق اسلام ترور را باطل می داند. اسلام منطق دارد؛ لکن با ترور شخصیت های بزرگ ما، اسلام ما تایید می شود.

در حالی که هنوز از سوی عربستان پاسخ جامعی در خصوص بروز فاجعه منا به ایران ارائه نشده است خبر شهادت عالم فرزانه شیخ باقر النمر بدست وهابیون و رژیم آل سعود قلوب میلیون ها مسلمان آزاده و دوستدار اهلبیت عصمت و طهارت علیهم اسلام را در سرتاسر عالم، جریحه دار کرد .

شیخ نمر مبارزی بود که همواره در خطابه‌هایش بدون هیچ واهمه و ترسی رژیم سعودی را به اعمال سیاست‌های تبعیض‌آمیز طایفه‌ای سازمان‌یافته متهم می‌کرد، تا جایی که در این راه بازداشت شده و تحت شدیدترین شکنجه‌ها و آزارها و اذیت‌ها تا سرحد شهادت پیش رفت.

این عالم بزرگ توانست با مجاهدت خود، خون تازه‌ای را در رگ‌های شیعیان عربستان جاری سازد و این مهم، سبب خشمگین شدن آل سعود و در نهایت به شهادت رساندن ایشان شد.

اما تأسف از آن باب است که حکومت آل سعود به جای تمسک به عدالت و رفتار شایسته با شهروندان خود به اعمال خلاف مروت دست می زند، رفتارهای ظالمانه و دور از انسانیت رژیم آل سعود در عربستان به معنای تشدید لجاجت‌های سیاسی آل سعود علیه شیعیان عربستان و منطقه و به نوعی خودکشی سیاسی آل سعود محسوب می شود.

بی تردید شهادت شیخ نمر، موجی را برخواهد افراشت و طوفانی بپا خواهد کرد که جز با سرنگونی این مهره ی حقیقی شیطان در منطقه، آرام نخواهد گرفت. راه شیخ نمرها بی رهرو نخواهد ماند و مردم مسلمان جهان، بویژه شیعیان مظلوم عربستان سکوت نخواهند کرد و به مبارزه فراگیر خود ادامه خواهند داد.

اما نکته قابل تامل، سکوت عجیب سران مدعی حقوق بشر اروپایی و آمریکاست که هنوز افکارعمومی جهان سکوت مرگبار آن ها را در فاجعه قتل عام مسلمانان در منا فراموش نکرده، که دوباره دلارهای نفتی آل سعود مهر سکوتی بر دهان جامعه جهانی زد و پرده از چهره این مدعیان دروغین برداشت.

مدیریت حوزه علمیه یزد، ضمن محکوم نمودن این اعدام ظالمانه، از همه مسلمانان، به ویژه علمای جهان اسلام می خواهد نسبت به این اقدام شنیع و خطرناک ساکت نمانند و اعتراض خود را نسبت به عملکرد جنایتکارانه آل سعود به گوش جهانیان برسانند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.